Prof. Dr. Kenan İSEN

İletişim: 444 0 001

DOKTOR PROFİLİ
Akademik  Profesör Doktor
Uzmanlık Alanı ÜROLOJİ
Mezun Olduğu Tıp Fak. ve Yılı ANKARA ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık Eğitim Aldığı yer ve Yılı  GAZİ ÜNİVERSİTESİ
Mesleki Deneyim 2002-2006 yılları arasında Diyarbakır SSK Hastanesi,

2006-2012 yılları arasında Diyarbakır Devlet Hastanesinde görev yaptı.

2009 yılı Sağlık Bakanlığı Üroloji şeflik yazılı sınavında ikinci ve 2012 yılı Başasistanlık yazılı sınavında birinci oldu.

2012 yılında Üniversiteler Arası Kurulun yaptığı Doçentlik sınavında başarılı oldu ve Doç.Dr. ünvanını aldı.

2012-2019 yılları arasında  Sağlık Bilimleri Üniversitesi Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniği’nde çalıştı.

2020 yılında Batman Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu’ na  Prof. Dr. olarak atandı.

Tıbbi İlgi Alanları ve Yapmış olduğu Ameliyatlar Yurt içindeki bilimsel dergilerde 34, yurt dışı dergilerde 27 adet yayınlanmış toplam 61 makalesi vardır. Yurt dışı bilimsel dergilerde yayınlanmış kendisine ait çok sayıda ameliyat tekniği bulunmaktadır. Yazdığı makalelere; Textbook, Handbook, Guideline, yabancı kitap ve dergilerde 600’dan fazla atıf yapılmıştır. Üroloji branşının dünyaca ünlü akademik dergisi The Journal of Urology dergisinde hakemlik yapmaktadır. Türk Tabibler Birliği, Türk Üroloji Derneği, Avrupa Üroloji Derneği, Endoüroloji Derneği üyesidir. Laparoskopik Cerrahi konusunda uzman olup, Üroloji branşı ile ilgili Laparoskopik, endoskopik ve açık ameliyatları yapmaktadır

Yaptığı Ameliyatlar;

  • Radikal prostatektomi ●Laparoskopik radikal Nefrektomi ●Laparoskopik parsiyel Nefrektomi ●Laparoskopik adrenalektomi ● laparoskopik piyeloplasti ● Laparoskopik üreterolitotomi ● Laparoskopik piyelolitotomi ●Taş tedavisi ile ilgili endoskopik ameliyatlar (RIRS, PNL, URSL ) ●Çocuk Ürolojisi ameliyatları ( Endoskopik taş cerrahisi, Böbrek ameliyatları, inmemiş testis ameliyati, hipospadias onarımı )
  • İnkontinans ( idrar kaçırma ) cerrahisi ameliyatları.

 

Yapmış olduğu laparoskopik  ameliyatların bir kısmı you tube’ tan  (ehttps://www.youtube.com/channel/UCMnsEFhd99kAkR9rEzPGgRQ) izlenebilmektedir